Kodėl inverteriai saulės elektrinei yra tokie svarbūs?

Lietuvoje vis daugiau galima išvysti saulės elektrinių. Visgi nepaisant to, jog jų nuolat daugėja, galima pastebėti, jog dalis lietuvių kol kas nesigilina, kas yra saulės elektrinės, kaip jos veikia ir tiesiog skuba pirkti, kad neatsiliktų nuo savo kaimynų. Tai – didelė klaida. Saulės elektrinės susideda iš kelių komponentų, pavyzdžiui, saulės modulių, inverterių, todėl labai svarbu ne tik pasidomėti saulės elektrinėmis, bet ir komponentais. Pavyzdžiui, nuo inverterių priklauso, kiek elektros energijos bus pagaminta iš saulės modulių sugeneruotos saulės energijos. Pasirinkus per silpną inverterį, deja, teks susitaikyti su mintimi, kad saulės elektrinė negamins pakankamai elektros energijos ir jos teks ieškoti kitur.

Ką daryti, jei pasirinkti inverteris yra per silpnas?

Kaip elgtis, jei pasirinktas inverteris yra per silpnas ir negamina pakankamai elektros energijos? Deja, tokiu atveju lieka tik keli variantai. Įsigytą inverterį galite parduoti kitiems, tačiau parduoti jau naudotą inverterį gali būti sudėtinga. Kitas pasirinkimas – naudoti turimą inverterį, tačiau tuo pačiu ir pirkti elektros energiją iš kitų šaltinių. Deja, tai gali būti realistiškesnis variantas. Tokiu atveju galėsite naudoti įsigytą inverterį ir gauti reikiamą elektros energijos kiekį. Inverteriai saulės elektrinei tarnauja ilgai, visgi po kurio laiko vis tiek reikės keisti, tuomet ir įsigysite galingesnį.

Kiek laiko tarnauja inverteriai?

Inverterių tarnavimo laikas priklauso nuo gamintojo ir kokybės. Galima pastebėti, jog įprastai inverterių garantija tęsiasi apie 5 metus. Žinoma, tai priklauso nuo kokybės, kai kuriems inverteriams gali būti taikoma trumpesnė garantija, kitiems – ilgesnė. Svarbiausia, turėti omenyje, jog garantija nenusako, kiek laiko tarnaus inverteris. Net ir pasibaigus garantiniam laikotarpiui, inverteris gali puikiai dirbti ir gaminti pakankamai elektros energijos. Tai priklauso ir nuo to, kaip bus prižiūrimas, ar bus pažeistas. Tad jei norite, kad inverteriai saulės elektrinei tarnautų kuo ilgiau, tuomet labai svarbu, kad būtumėte atidūs ir skirtumėte kuo daugiau laiko, jog perskaitytumėte instrukcijas ir žinotumėte, kaip tiksliai naudotis ir prižiūrėti inverterį.