Kokiais atvejais reikalingas energinio naudingumo sertifikatas?

Prireikus energinio naudingumo sertifikato, daugelis žmonių pasimeta ir nežino, nei kur kreiptis, nei apskritai, kas yra energinio naudingumo sertifikatas. Visgi tenka pripažinti, jog kai kuriais atvejais be jo išsisukti tiesiog neįmanoma. Kokiais atvejais gali staigiai prireikti energinio naudingumo sertifikato?

Parduodamas būstas

Ruošiatės parduoti būstą? Tuomet turėtumėte žinoti, jog šiam procesui bus reikalinga ne tik potencialių pirkėjų paieška, bet ir energinio naudingumo sertifikatas. Deja, jei jo laiku negausite, būsto pardavimas gali nusitęsti. Energinio naudingumo sertifikatas parduodant būstą yra ne tik būtinas, bet ir labai vertingas, kadangi neretai tai padeda arba pakelti kainą, arba įtikinti pirkėjus, jog jau prašoma kaina yra atitinkanti rinkos kainas. Šalia energinio naudingumo sertifikato dažnai įteikiami ir patarimai, ką daryti, jog būtų galima pagerinti energinio naudingumo klasę. Tad parduodant būstą tikrai pravartu gauti energinio naudingumo sertifikatą.

Nuomojamas būstas

Nuomojant būstą privaloma atlikti energinio naudingumo sertifikavimo ir tai gali būti labai naudinga abejoms pusėms. Jei ruošiatės nuomoti turimą būstą, turėtumėte atlikti energinio naudingumo sertifikavimą tam, kad galėtumėte įrodyti potencialiems klientams, jog butas vertas nurodytos kainos. Na, o jei ruošiatės nuomoti būstą, tuomet būtų naudinga pasiteirauti, ar žmogus, nuomojantis būstą, turi energinio naudingumo sertifikatą. Jei ne, gal sutiktų atlikti sertifikavimą ir suteikti daugiau pagrįstos informacijos apie būstą.

Atliekamas kapitalus remontas

Jei ruošiatės atlikti kapitalų remontą, tuomet jums bus būtinas energinio naudingumo sertifikatas. Tad nepamirškite jo atlikti, priešingu atveju gali tekti susidurti su nesusipratimais proceso metu. Taip pat sertifikatas reikalingas naujai pastatytiems pastatams.

Energinio naudingumo sertifikatą galima gauti bet kada

Nepamirškite, jog bet kuris gali kreiptis dėl energinio naudingumo sertifikavimo bet kuriuo metu. Energinio naudingumo sertifikatas gali būti labai naudingas, kadangi jis ne tik suteiks daug informacijos apie būstą, bet ir padės sutaupyti. Galėsite įgyvendinti visus specialistų siūlomus pakeitimus ir pagerinti energinį naudingumą. Tad jei svajojate sumažinti išlaidas už komunalinius mokesčius, energinio naudingumo sertifikatas jums tikrai pravers ir padės tą padaryti greitai ir be jokių nesklandumų.

Šaltinis: https://sertifikatas24.lt