Pagrindinis trešnių medelių auginimo vadovas

Saldžiųjų trešnių medžių auginimas kieme gali būti maloni ir naudinga patirtis. Trešnės ne tik gražiai papuoš jūsų kraštovaizdį, bet ir subrandins skanius vaisius, kuriais galima mėgautis šviežiais arba naudoti įvairiuose kulinariniuose patiekaluose. Šiame išsamiame vadove pateiksime svarbiausius žingsnius ir patarimus, kaip sėkmingai auginti trešnes. Nesvarbu, ar esate patyręs sodininkas, ar naujokas, šiame vadove kiekvienas ras ką nors sau.

Tinkamos trešnių veislės pasirinkimas (

Prieš pradėdami savo kelionę auginti trešnes, labai svarbu pasirinkti tinkamą trešnių veislę. Pasirinkimas priklauso nuo jūsų vietovės, klimato ir asmeninių pageidavimų. Kai kurios populiarios trešnių veislės: Bing, Rainier ir Stella. Rinkdamiesi atsižvelkite į tokius veiksnius, kaip atšaldymo valandos, atsparumas ligoms ir savidulkinimo galimybės.

Puikios vietos paieška

Trešnės gerai auga gerai drenuotame dirvožemyje ir gausiai apšviestos saulės. Pasirinkite vietą sode, kurioje kasdien bent 6-8 valandas šviečia tiesioginiai saulės spinduliai. Pasirūpinkite, kad dirva būtų priemolio ir gerai drenuota, kad išvengtumėte šaknų puvinio. Venkite vietovių su sunkia molinga dirva arba žemai esančių vietų, linkusių į vandens užliejimą.

Trešnių sodinimas

Dabar, kai išsirinkote tinkamą veislę ir vietą, metas sodinti trešnę. Geriausias laikas sodinti trešnes yra žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį, kai medis dar miega. Iškaskite šiek tiek didesnę duobę nei šaknų kamuolys, pastatykite medelį ir užpilkite ją žemėmis. Kruopščiai palaistykite, kad dirva susigulėtų ir būtų pašalintos oro kišenės.

Tinkama priežiūra ir priežiūra

Norint, kad trešnės augtų sveikos ir duotų gausų derlių, labai svarbu jas prižiūrėti. Pateikiame keletą svarbiausių priežiūros patarimų:

Laistymas

Trešnėms reikia nuolatinės drėgmės, ypač vegetacijos metu. Laistykite gausiai, bet neperlaistykite, nes tai gali sukelti šaknų puvinį. Aplink medžio pagrindą naudokite mulčią, kuris padeda išlaikyti dirvožemio drėgmę.

Genėjimas

Reguliarus genėjimas yra būtinas trešnės formai ir sveikatai palaikyti. Genėkite žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį, kad pašalintumėte nudžiūvusias ar ligotas šakas ir pagerintumėte oro cirkuliaciją.

Tręšimas

Trešnias naudinga kasmet tręšti. Anksti pavasarį tręškite subalansuotomis trąšomis, kad gautumėte augimui ir vaisių vystymuisi būtinų maistinių medžiagų.

Kenkėjų ir ligų kontrolė

Trešnės jautrios įvairiems kenkėjams ir ligoms, pavyzdžiui, amarams, paukščiams ir rudajam puviniui. Norėdami apsaugoti medžius, prireikus naudokite organines arba chemines priemones ir apsvarstykite galimybę naudoti tinklelius paukščiams atbaidyti.

Trešnių derliaus nuėmimas

Už sunkų darbą atsilyginama nuėmus trešnių derlių. Trešnes paprastai galima skinti pavasario pabaigoje arba vasaros pradžioje. Skinkite jas, kai jos yra tvirtos, visiškai nusidažo ir lengvai atsiskiria nuo kotelio. Būkite atsargūs, kad nepažeistumėte vaisių.

Saldžiųjų trešnių auginimas gali būti naudingas užsiėmimas, suteikiantis jūsų sodui grožio ir skonio. Pasirinkę tinkamą veislę, tinkamai prižiūrėdami ir rūpindamiesi kenkėjais bei ligomis, kasmet galėsite džiaugtis gausiu skanių trešnių derliumi. Taigi, pasiraitokite rankoves, susipurvinkite rankas ir pradėkite kelionę į trešnių auginimą savo kieme. Sėkmingos sodininkystės!