Terasos Statymas Vasarą: Vadovas Nuo Pradžios iki Pabaigos

Vasara yra puikus metas įgyvendinti lauko projektus, o terasa – vienas populiariausių pasirinkimų. Šis straipsnis padės jums peržvelgti pagrindinius terasos statymo etapus, pradedant nuo planavimo iki terasinių lentų pasirinkimo ir montavimo.

Planavimas

 1. Vietos pasirinkimas: Pirmiausia apsvarstykite, kurioje sodo ar kiemo dalyje norite statyti terasą. Pasirinkite vietą, kuri yra lengvai pasiekiama iš namų ir turi pakankamai saulės šviesos, tačiau nėra pernelyg vėjuota.
 2. Dydis ir forma: Nuspręskite, kokio dydžio ir formos terasa bus tinkamiausia jūsų poreikiams. Apgalvokite, kiek vietos reikės baldams, kepsninei ar kitiems daiktams, kuriuos norėsite laikyti terasoje.
 3. Medžiagos: Pasirinkite, kokias medžiagas naudosite terasos statybai. Populiariausias pasirinkimas yra terasinės lentos, tačiau taip pat galite naudoti akmenis, plyteles ar kitus dangos tipus.

Medžiagų Pasirinkimas

Terasinės lentoshttps://www.medzioturas.lt/terasines-lentos yra dažniausiai naudojama medžiaga dėl savo estetikos ir patvarumo. Galite rinktis iš kelių tipų:

 • Medinės lentos: Puikus pasirinkimas, jei norite natūralios išvaizdos. Populiarios medienos rūšys yra maumedis, pušis ir ąžuolas. Atkreipkite dėmesį, kad medinės lentos reikalauja reguliarios priežiūros.
 • Kompozitinės lentos: Jos gaminamos iš medienos pluošto ir plastiko mišinio, yra atsparios drėgmei, pelėsiui ir vabzdžiams. Tai geras pasirinkimas, jei ieškote patvarumo ir mažos priežiūros.
 • Plastikinės lentos: Atsparios drėgmei ir lengvai prižiūrimos, tačiau gali būti mažiau estetiškai patrauklios nei medinės ar kompozitinės lentos.

Terasos Statymo Etapai

 1. Pagrindo paruošimas: Pirmiausia paruoškite pagrindą, ant kurio statysite terasą. Jei terasa bus ant žemės, išlyginkite plotą, pašalinkite žoles ir augalus, išklokite geotekstilę ir supilkite žvyro sluoksnį. Jei terasa bus ant betoninio pagrindo, užtikrinkite, kad jis būtų lygus ir švarus.
 2. Karkaso statyba: Karkasas yra terasos pagrindas, ant kurio bus montuojamos terasinės lentos. Naudokite tvirtas, drėgmei atsparias medžiagas. Karkasą montuokite taip, kad jis būtų stabilus ir lygus.
 3. Terasinių lentų montavimas: Pradėkite nuo vieno krašto ir lėtai judėkite link kito, užtikrindami, kad lentos būtų tvirtai pritvirtintos prie karkaso. Naudokite specialius varžtus ar klijus, priklausomai nuo lentų tipo. Užtikrinkite, kad tarp lentų būtų palikti nedideli tarpai, kad būtų užtikrintas drėgmės nutekėjimas.
 4. Baigiamieji darbai: Užbaigę lentų montavimą, atlikite baigiamuosius darbus. Tai gali apimti lentų apdorojimą alyva ar impregnantu, jei naudojate medines lentas, bei kraštų apdailą. Taip pat galite pridėti turėklus, laiptus ar kitus dekoratyvinius elementus, kad jūsų terasa atrodytų dar patraukliau.

Priežiūra

 • Medinės lentos: Reguliariai impregnuokite ir dažykite lentas, kad jos būtų apsaugotos nuo drėgmės ir saulės poveikio.
 • Kompozitinės ir plastikinės lentos: Šios lentos reikalauja mažiau priežiūros, tačiau periodiškai nuvalykite nešvarumus ir patikrinkite, ar nėra pažeidimų.

Išvados

Terasa – tai puikus būdas praplėsti savo gyvenamąją erdvę ir mėgautis gražiais vasaros vakarais lauke. Rinkdamiesi tinkamas medžiagas, planuodami ir atidžiai vykdydami kiekvieną statybos etapą, galėsite sukurti terasą, kuri tarnaus ilgus metus ir suteiks daug džiaugsmo. Terasinės lentos yra esminis terasos elementas, todėl jų pasirinkimas ir montavimas yra ypatingai svarbūs. Sėkmės jūsų projekte!