Vartojimo paskolos: ką būtina žinoti prieš imant paskolą?

Vartojimo paskolos gali būti geras pasirinkimas, kai susiduriate su finansiniais sunkumais. Tačiau tik tuo atveju, jei atliekate namų darbus ir palyginate bent keletą potencialių kredito davėjų.

Šiuo metu Lietuvoje yra apie 60 oficialiai registruotų vartojimo paskolos davėjų, kurių kiekvienas siūlo skirtingas skolinimosi sąlygas. Skirtumai tarp skirtingų kredito davėjų pasiūlymų sąlygų gali būti labai reikšmingi ir turėti didelę įtaką asmeniniams finansams. Todėl negalima pervertinti vartojimo paskolų palyginimo svarbos. Paskirdami laiko susipažinti su paskolų palyginimo principais ir tinkamai juos įgyvendindami praktikoje, jūs galite sutaupyti reikšmingą pinigų sumą.

Kas yra vartojimo paskola?

Vartojimo paskola yra kredito įstaigų (bankų, kredito unijų, tarpusavio skolinimo platformų ir kt.) suteikiamas kreditas, kuriam nereikalingas turto įkeitimas ir kuris turi fiksuotą palūkanų normą. Įprastai tokia paskola gali būti panaudojama universaliai, finansuoti įvairias išlaidas (būsto remonto, medicinos paslaugų, vestuvių, kelionių ir t.t.).

Kaip palyginti vartojimo paskolas?

Vartojimo paskolas palyginti galite keliais būdais.

Vartojimo paskolų palyginimo platformos

Vartojimo paskolas palyginti labai paprasta naudojantis internetinėmis paskolų palyginimo platformomis. Vieną tokių yra https://vartojimopaskolos.eu. Šioje ir panašiose platformose galite rasti bazines įvairių vartojimo paskolos davėjų pasiūlymų sąlygas, tokias kaip paskolos sumą, terminą, palūkanų normą, BVKKMN ir kt. Tai gali padėti greitai surasti vartojimo paskolą pagal tai, kas svarbu jums. Tačiau atminkite, kad ten pateikiamos tik preliminarios vartojimo paskolų sąlygas. Tikrąsias sąlygas paskolos davėjas galės pasiūlyti tik įvertinęs paraišką ir atlikęs mokumo vertinimą.

Paskolos davėjų interneto svetainės

Nors minėti paskolų palyginimo įrankiai yra patogūs, taip pat gali būti pravartu apsilankyti paskolos davėjų svetainėse tiesiogiai. Tai gali užimti daugiau laiko, bet tai leis įvertinti kredito įstaigos siūlomas sąlygas tiesiogiai, susipažinti su siūlomimis akcijomis, papildomomis skolinimosi nuostatomis.

Atsiliepimai apie kredito davėją

Vartotojų atsiliepimai gali suteikti papildomos informacijos apie kredito davėjo patikimumą, klientų aptarnavimą ir paskolos gavimo bei grąžinimo eigą. Atsiliepimų apie kredito davėjus galite rasti ir kai kuriuose iš paskolų palyginimo platformų, bet taip pat paskolos davėjų socialinių tinklų paskyrose.

Į ką atsižvelgti lyginant vartojimo paskolas?

Paskolas galima lyginti pagal skirtingus kriterijus, atsižvelgiant į tai, kokios paskolos ieškote.

BVKKMN

Bendra vartojimo kredito kainos metinė norma (BVKKMN) yra svarbiausias rodiklis, į kurį reikia atsižvelgti, nes jis tiesiogiai nurodo tikrąją kredito kainą. Mažesnė BVKKMN norma reiškia, kad per visą paskolos laikotarpį bendra palūkanų ir administravimo mokesčio suma bus mažesnė. Todėl lyginant vartojimo paskolas, kai tikslas yra pasiskolinti kuo pigiau, labai svarbu jas palyginti būtent pagal BVKKMN.

Paskolos terminas

Paskolos terminas (grąžinimo laikotarpis) gali turėti įtakos ir jūsų mėnesinei įmokai, ir bendrai paskolos kainai. Ilgesnis terminas reiškia mažesnes mėnesines įmokas (ir dažniausiai mažesnę palūkanų normą ir BVKKMN), bet daugiau bendrai sumokamų palūkanų per visą paskolos laikotarpį. Ir atvirkščiai, trumpesnis terminas padidina mėnesinę įmoką, bet sumažina bendrą mokamų palūkanų sumą.

Paskolos suma

Jūsų norima pasiskolinti suma taip pat gali turėti įtakos paskolos kainai. Kai kurie paskolos davėjai gali pasiūlyti mažesnes palūkanų normas ir mažesnę BVKKMN skolinantis didesnes sumas.

Paskolos grąžinimas

Paskolos grąžinimo galimybių įvertinimas aplima mokėjimų atlikimo būdų ir išankstinio paskolos grąžinimo sąlygų įvertinimą. Ypatingą dėmesį rekomenduojame atkreipti į paskolos grąžinimo anksčiau laiko sąlygas. Pagal įstatymą, paskolos davėjas gali reikalauti ribotos kompensacijos, jei iš anksto grąžinama daugiau nei 2320 Eur per vienerių metų laikotarpį. Tačiau kai kurie kredito davėjai leidžia kreditą grąžinti anksčiau laiko nemokamai.

Kreditingumo vertinimo ir pinigų pavedimo trukmė

Priklausomai nuo jūsų finansinių poreikių, gali būti svarbu, kaip greitai kredito davėjas gali apdoroti jūsų paraišką ir išmokėti paskolą į jūsų banko sąskaitą. Kai kurie kredito davėjai finansavimą gali suteikti labai greitai – per kelias valandas ar greičiau tą pačią darbo dieną. O kitiems gali prireikti kelių darbo dienų, kad įvertintų jūsų paraišką ir galiausiai pervestų pinigus.

Kredito davėjo reputacija

Galiausiai yra svarbu atsižvelgti ir į kredito davėjo reputaciją. Tai leis netiesiogiai įvertinti klientų aptarnavimo, problemų sprendimą ir kitus skaičiais neišmatuojamus dalykus.

Kaip gauti pigesnę vartojimo paskolą?

Kredito davėjai paskolos kainą nustato kiekvienam klientui individualiai savo kainodaros rėmuose. Paskolos kainą galite įtakoti pasinaudodami žemiau pateiktais patarimais.

Kredito istorijos gerinimas

Geresnė kredito istorija ir geresnis kredito reitingas gali gerokai padidinti jūsų galimybes gauti asmeninę paskolą su mažesne palūkanų norma. Savo kredito reitingą ir istoriją galite pagerinti laiku atlikdami įvairius mokėjimus ir tvarkingai vykdydami savo įsipareigojimus bei vengdami pradelstų mokėjimų.

Įsipareigojimų ir pajamų santykio mažinimas

Jūsų įsipareigojimų ir pajamų santykis yra dar vienas veiksnys, į kurį skolintojai atsižvelgia vertindami jūsų paraišką. Tai – jūsų mėnesio pajamų procentinė dalis, kuri skiriama paskoloms ir kitiems įsipareigojimams padengti. Sumažinus šį santykį – padidinus pajamas arba sumažinus įsipareigojimus – galite tikėtis mažesnės palūkanų normos. Taip pat verta paminėti, kad pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus, negalėsite gauti vartojimo paskolos, jei jūsų įsipareigojimų santykis su pajamomis viršys 40%.

Tai – pagrindiniai dalykai, kuriuos vertina paskolos davėjai prieš nuspręsdami ar suteikti paskolą ir su kokia palūkanų norma. Atsižvelgę į čia pateiktą informaciją ir pasinaudodami pateiktais patarimais, galėsite tikėtis gauti pigesnę vartojimo paskolą, nei skolinantis neatlikus paskolų palyginimo.