Kaip išvengti karpų?

Karpos nepatinka niekam. Jos ne tik gali sukelti skausmą, tačiau dažnai yra siejamos ir su prastesne higiena. Yra labai daug skirtingų karpų rūšių. Ir tokios, kurios atsiranda ir kojų pirštų, ir tokios, kurios yra ant lytinių organų.

Bet kuriuo atveju karpų šalinimas yra būtinas ir svarbu, kad tai padarytumėte kuo greičiau. Tiesa, geriausia bandyti gyventi taip, kad karpos apskritai neatsirastų ant Jūsų kūno. Kelias svarbiausias prevencines priemones pateikiame žemiau.

Rankų plovimas

Reguliariai plaukite rankas muilu ir vandeniu, ypač po sąlyčio su užsikrėtusiu asmeniu ar užterštais paviršiais. Tai padės pašalinti virusą nuo odos ir sumažinti jo plitimo riziką. Atminkite, kad karpos plinta lytiniu būdu. Dėl to baseinuose ir pirtyse niekada nevaikščiokite basomis kojomis.

Venkite tiesioginio kontakto

Venkite tiesioginio kontakto su karpomis. Jei turite karpą, nelieskite jos ir nesidalinkite asmeniniais daiktais (tokiais kaip rankšluosčiai ar batai) su kitais žmonėmis. Būkite atsakingas ir saugokite kitus nuo šios problemos. Juk ji tikrai nėra maloni, taip?

Laikykite kojas švarias ir sausas

Reguliariai plaukite kojas muilu ir vandeniu bei gerai nusausinkite, ypač tarp pirštų. Dėvėkite orui laidžias kojines ir batus, kurie gerai priglunda. Sausa pėda yra viena svarbiausių karpų prevencijos priemonių.

Stiprinkite savo imuninę sistemą

Valgykite sveiką maistą, reguliariai mankštinkitės ir pakankamai miegokite, kad sustiprintumėte savo imuninę sistemą. Tai padės jūsų organizmui kovoti su virusu. Tai padės jums ne tik išvengti karpų, tačiau ir apskritai – būti sveikesniu ir laimingesniu žmogumi.

Dezinfekuokite paviršius

Free Person in Blue Denim Jeans Standing Outside the Rain Stock Photo

Dezinfekuokite paviršius, kuriuos gali liesti užsikrėtęs asmuo, pvz., grindis, durų rankenas ir t.t. Žinoma, kad ne visi žmonės dalinasi savo odos problemomis. Tačiau jeigu jau apie jas žinote – būtinai stenkitės esant greta to žmogaus laikytis didesnės higienos.

Kad ir kokia pėdų problema jus kankina – kuo greičiau imkitės jos gydymo priemonių. Tai leis susitvarkyti su liga greitai ir visam laikotarpiui. Ir jokio skirtumo, ar tai yra karpos, ar aktualus įaugęs nagas gydymas