Pažintinės kelionės į Sakartvelą: spalvingieji Sakartvelo festivaliai

Sakartvelas yra žavinga, dinamiška ir unikali kultūros šalis. Kasmet šalyje vyksta įvairiausi festivaliai, kurie sulaukia svečių iš viso pasaulio. Juose netrūksta gražių šokių ir dainų, o gastronominės patirtys visada kupinos įspūdžių. Pažintinės Sakartvelo kelionės siūlo pasimėgauti išskirtiniais kultūriniais renginiais.

Tbilisio Sūrio festivalis

Kasmetinė Sūrio šventė šalies sostinėje vyksta kiekvieną vasarą. Sakartvelas turi ilgametę skanaus sūrio gamybos istoriją. Kartvelai gamina įvairiausių rūšių ir skonių sūrius. Būtent šis festivalis suteikia galimybę jų paragauti vienoje vietoje. Trys Sakartvelo sūrių rūšys yra įtrauktos į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo objektų sąrašą. Pažintinės kelionės į Sakartvelą metu jas būtina paragauti, tai – Karkhnuli, Meskhetian tenili bei kreminis Imeruli. 

Tbilisoba

Tbilisoba festivalis vyksta nuo 1979 m. Didžiausia Sakartvelo sostinės šventė švenčiama paskutinį spalio savaitgalį. Šviežias rudens derlius į Tbilisį atvežamas iš kiekvieno šalies regiono. Šiame festivalyje gausu vaisių, sūrių, medaus, vyno, gruziniškų saldainių ir kt. Vienas iš pagrindinių šventės akcentų – vynuogių spaudimas kojomis Satsnakheli kubile. Ši šimtmečius menanti tradicija atgaivinama kasmet. Festivalyje groja gyva muzika bei šokama iki paryčių.

Gurjaani vyno festivalis

Gurjaani yra pačioje garsiausio Sakartvelo vyndarystės regiono – Kakheti – širdyje. Gurjaani festivalis yra ne tik vyno šventė, bet ir kartvelų kultūros šventė. Pažintinės kelionės į Sakartelą metu, Akhtalos parke lankytojai gali išvysti kultūrines parodas ir apsilankyti kulinariniuose paviljonuose. Festivalio dalyviai supažindinami su tradicinio „Qvevri“ vyno gamybos procesu. „Qvevri“ ir tradicinio gruziniško vyno gamybos procesas yra UNESCO nematerialus kultūros paveldas.

Tbilisio baleto festivalis

Kiekvieną vasarą Tbilisio operos ir baleto teatre organizuojamas baleto festivalis. Šis festivalis yra unikali proga pamatyti vienus geriausių pasaulyje baleto artistų. Baleto festivalyje dalyvauja pasaulinės baleto žvaigždės ir garsios baleto trupės. Stebuklinga atmosfera, fantastiška energija ir užburiantis baleto pasaulis. Visa tai, galima pajusti ir pamatyti pažintinės kelionės į Sakartvelą metu.

Batumio tarptautinis kino festivalis

Rugsėjo mėnesį Adžarijos regiono širdyje gausu talentingų ir smalsių, kiną mėgstančių žmonių, autorių, žiūrovų. Šiame mieste vyksta Tarptautinis Batumio kino festivalis – BIAFF.

Šio festivalio metu lankytojai kviečiami žiūrėti originalius ir nekomercinius filmus. BIAFF yra puiki pažintinės kelionės į Sakartvelą kryptis.

Folkloro festivalis Racha-Lechkhumi mieste

Tarptautinis folkloro festivalis „Sakartvelas“ vyksta kasmet paskutinę rugpjūčio savaitę. Festivalis vyksta Racha-Lechkhumi regione. Pažintinės kelionės į Sakartvelą praturtinamos kartvelų šokių pasirodymais, etnine muzika, religinėmis giesmėmis. Festivalyje dalyvauja šalies folkloro ansambliai ir etninės muzikos grupės iš įvairių Europos šalių.

Sakartvelo festivaliai yra puikus būdas pažinti šalies kultūra. Pažintinės kelionės Sakartvele (Gruzijoje) suteikia galimybę atrasti šį nuostabų kraštą.