Skanėstai šunims: palepinkite savo augintinį įvairiais gardumynais!

Skanėstai šunims yra specialūs maisto gaminiai, kurie paįvairina augintinių mitybą.  Skanukai šunims paprastai duodami retkarčiais pasmaguriauti arba treniruočių metu už gerą ir paklusnų elgesį. Skanėstai šunims dažniausiai gaminami iš mėsos, žuvies ar kitų ingredientų.

Skanėstų rūšys

Specializuotose gyvūnų priežiūros parduotuvėse skanėstų šunims yra įvairių skonių. Paprastai skanėstai šunims skirstomi į kietuosius ir minkštuosius. Jie gaminami iš natūralios mėsos vištienos, antienos, žuvies, jautienos, kalakutienos ir pan. Nemaža dalis produktų yra augalinės kilmės. Specializuotose parduotuvėse prekiaujama aukščiausios rūšies natūraliais užkandžiais kramtymui: elnio ragais, kiaulienos kumpio kaulais, veršiukų kanopomis ir t.t. Rekomenduojama rinktis aukščiausios kokybės ir pakankamai maistingus skanėstus šunims.

Kietieji skanėstai šunims

Kietieji skanėstai šunims patenkina natūralų augintinio graužimo instinktą. Skanėstai šunims gaminami iš natūralios mėsos, gyvūnų organų, kaulų, ragų. Jie yra įvairiausių skonių ir formų (lazdelių, apvalūs, širdelės, kaulų). Dažniausiai naudojami augintinių treniruotėse. Natūralūs, kramtomi skanėstai yra rekomenduojami visiems sveikiems šunims.

Minkštieji skanėstai šunims

Dažniausiai šio tipo skanėstai gaminami iš natūralios mėsos, daržovių bei kitų naudingų organizmui ingredientų. Minkštieji skanėstai puikiai tinka mažiems šunukiams bei senyvo amžiaus šunims. Jie pasižymi minkšta konsistencija, todėl tinka sveikatos problemų turintiems augintiniams.

Naudingos skanėstų funkcijos

Kokybiški skanėstai šunims ne tik praturtina augintinio organizmą reikalingomis maistinėmis medžiagomis, bet ir atlieka naudingas funkcijas.

Skanukai kramtymui

Skanėstai šunims atlieka augintinio sveikatos gerinimo funkciją. Jie padeda palaikyti tinkamą šuns svorį, sustiprina augintinio jėgas. Kokybiški skanėstai šunims gerai valo dantis, masažuoja dantenas. Tai – puiki prevencinė priemonė, kuri padeda užkirsti kelią dantų ir dantenų problemų vystymuisi.

Padeda psichologinei būsenai

Kietieji skanėstai stimuliuoja šunų protinę veiklą ir  padeda kovoti su nerimu. Dauguma šunų iš prigimties yra aktyvūs ir smalsūs, todėl įvairūs gardumynai ne tik pakelia augintinio nuotaiką, bet ir neleidžia nuobodžiauti. 

Mokomoji priemonė

Skanėstai dažnai naudojami kaip motyvacija šuniui mokytis naujų įgūdžių, vykdyti komandas, gerai elgtis. Šie maisto gaminiai yra puikus būdas bendrauti su augintiniu. Mokymosi procese kuriamos teigiamos asociacijos ir skanėstų pagalba skatinamas pageidaujamas augintinio elgesys. Skanėstai šunims yra puiki mokymosi priemonė. 

Skanėstų dažnumas

Skanėstus šunims rekomenduoja duoti retkarčiais. Jie turi būti normuojami. Svarbu remtis informacija, kuri nurodoma ant produkto pakuotės. Priešingu atveju, per didelis skanėstų kiekis gali paskatinti gyvūno nutukimą. Skanėstai šunims turėtų sudaryti iki 10 procentų augintinio maisto raciono.

Skanėstai šunims turi būti maistingi ir naudingi augintinio sveikatai. Rekomenduojama rinktis tik aukščiausios kokybės skanėstus šunims. Skanėstai šunims – puikus būdas palepinti savo augintinį!